הגיע הזמן שיראו גם אותך

זו השנה שלי
 השתתפות בפרסומת או בסדרת טלוויזיה נחשבת כיום לפסגת השאיפות של ילדים בכל הגילאים. בין אם מדובר על זאטוטים קטנים בבית ספר יסודי או על בני נוער שתכף מסיימים תיכון, השתלבות בעולם הבידור היא ללא ספק עניין מרגש ומאתגר. בנוסף, ניתן לראות ביקוש יחסית גבוה עבור ילדים לפרסומות, סדרות או סרטי קולנוע. יותר ויותר הפקות מנצלות כיום את המשאבים העומדים לרשותם על מנת לערוך מבחני בד לילדים ולגייס אחר כוכבי העתיד.


יש הרבה יתרונות להשתתפות בפרסומות, סרטים או סדרות בגיל צעיר:

א. היכרות עם עולם הבידור – לא חייבים להמתין עד אחרי הצבא על מנת להיכנס לאודישן הראשון. מי שמרגיש קרבה אל עולם הבידור וגם מי שיש לו כישרון הנחיה, משחק או שירה יכול להתנסות במבחנים מן הסוג הזה כבר בגילאים צעירים.
ב. תגמול כלכלי – ילדים המשתתפים בפרסומות מצליחות ובסדרות המשודרות לאחר מכן בטלוויזיה יכולים לקבל תגמול כלכלי נאה מאוד. ברוב המקרים הרווח עובר ישירות אל חשבון הבנק של ההורים היות ומדובר על ילדים מתחת לגיל 18, אולם עדיין זהו אפיק בעל משמעות פיננסית ארוכת טווח. ניתן להיעזר בתשלום על מנת לפתוח תכנית חיסכון, לממן לימודים באקדמיה ועוד.
ג. סיפוק – ילדים שאוהבים להופיע על במה ומול המסך צריכים את הסיפוק של השתתפות בפרסומות, סדרות וסרטים. לא מדובר רק על השאיפה להתפרסם ולהיות מוכרים, אלא על חלק בלתי נפרד מהאופן בו הם מביאים לידי ביטוי את הכישרון שלהם.

כל מה שצריך לדעת על אודישנים

השלב הראשון בהופעה בפרסומת, סדרת טלוויזיה או סרט קולנוע הוא מבחן בד המתבצע על ידי הבמאים וגורמים אחרים המעורבים בהפקה. ברוב המקרים לא ניתן לדעת מראש מה ההפקה מחפשת, לכן אודישנים אינם דורשים הכנה מסוימת. מצד שני, מאוד חשוב להגיע אל האודישן מוכנים מבחינת טקסט ורקע. יש לנצל את הדקות הספורות של תשומת הלב על מנת להראות רפרטואר משחק מתאים ולהימנע מהפרזות מיותרות.

בשלב השני נבחרים מספר ילדים ומתבצע סינון נוסף, אשר אחריו ניתן להתחיל בצילומים. גם השלב הזה הוא קריטי לצורך הגשמת החלום והופעה בפרסומת או בטלוויזיה. הפקות יכולות להחליט בכל רגע נתון על החלפת השחקן הראשי ולכן חשוב לשמור על עירנות. ההורים צריכים לתמוך בילדים, לעמוד לרשותם ולוודא כי המשחק או ההשתלבות בעולם הבידור לא באים על חשבון הצלחה בלימודים ופעילויות חברתיות.

לסיכום, ילדים יכולים היום להגשים את החלום שלהם בגיל צעיר בזכות הכמות הגדולה של הפרסומות, הסדרות והסרטים. גם האינטרנט תורם מהבחינה הזו והופך את הילדים לכוכבים בגיל צעיר. 

Share on Facebook
לא הבנתי