סריגה היא הטרנד החדש

זו השנה שלי
פעם, כמעט כל אישה עסקה בסריגה. סריגה נחשבה לפעולה נאה לכל אישה באשר היא, ואימהות וסבתות למדו את הבנות והנכדות איך לסרוג כבר מגיל צעיר, שכן התפקיד שלהן היה לדאוג לבגדים חמים עבור הבעלים, האחים, והילדים שלהן. במהלך המאה ה 20, השתנה המצב. עליית הפמיניזם הובילה לכך שנשים רבות מרדו ברעיונות המיושנים הללו, ולא היו מעוניינות יותר לדאוג לבני המשפחה שלהן - אלא לצאת לדרך עצמאית. כך הסריגה בעצם נזנחה, ונשארה מלאכתן של תופרות מקצועיות בעיקר. אבל, בשנים האחרונות אנחנו רואים שיש חזרה חזקה מאד של טרנד הסריגה - הפעם כמובן לא מכיוון של שירות לגברים, אלא דווקא מכיוון של העצמה נשית, כפיתוח של תחביב נעים במיוחד. אז מהן היתרונות של הסריגה שמושכות את הנשים הצעירות?

כך חזרה הסריגה לחיינו

  • יצירה עצמאית - למה חייבים בעצם לקנות הכל? החנויות מציעות היום אמנם בגדים רבים, אבל לרוב האפשרות היא כזו - או שקונים בגדים איכותיים ויקרים מאד, או שקונים בגדים זולים אך כאלה שיהיו מאד פשוטים. סריגה מאפשרת לנשים רבות ליצור לעצמן פריטי ביגוד במחירים זולים מאד (מחיר האריגים הרבה יותר זול אם רוכשים אותם כחומרי גלם), ותוך כמה ימי עבודה - יש לכן פריטי לבוש נהדרים, שיכולים לשמש אתכן לכל מצב - כפפות, סוודרים, כובעים, צעיפים, וכיו"ב.
  • איכות גבוהה מאד - עם יד על הלב: האם אתן יודעות איך בכלל מייצרים את הבגדים השונים שמוכרים בחנויות? פעמים רבות הם נוצרים בבתי חרושת, בייצור המוני, והאיכות שלהם היא מאד בינונית, ולא פעם יש איתם בעיה כבר אחרי הכביסה הראשונה. לעומת זאת, בגדים שנוצרים במסרגה, בעבודת יד, עם ציוד אישי - הם הרבה יותר איכותיים, הרבה יותר חזקים, והם נשארים לאורך זמן.
  • יצירתיות - למה בכלל להיות כבולות רק לדוגמאות שמציעים בחנויות? לא מעט נשים מתחילות לסרוג, משום שהן חשוב שאין שום סריגים יפים שמוצעים להן בחנויות. באמצעות סריגה, אתן יכולות ליצור לעצמכן את הבגדים שתמיד רציתן, בכל צבע ובכל דוגמה.
  • תחביב נעים - מעבר לכל הסיבות שציינו כאן, שהן בעיקר פרקטיות, יש עוד סיבה אחת מרכזית מאד, שבגינה נשים רבות, בעיקר צעירות, חזרו לסרוג - זה פשוט כיף. כל מי שמתנסה פעם אחת בסריגה, מגלה מיד עד כמה מדובר בפעולה נעימה מצד אחד, אך כזו שגם דורשת ריכוז ומקצועיות - והאתגר לצד היצירתיות וההנאה, יוצרים פעולה נהדרת.
סריגה בצמר

גם אתן יכולות להצטרף

מעוניינות גם אתן להתחיל לסרוג? אין שום בעיה! היום אפשר ללמוד סריגה באופן חינמי, באמצעות מדריכים מקוונים באינטרנט. יש גם סרטונים רבים אשר מסבירים כיצד יש לסרוג, ויש מדריכים שונים למתחילות ולמתקדמות כאחד. כמובן שאפשר לקנות גם ציוד סריגה במחירים נוחים, במבחר חנויות בארץ. הדבר מאפשר לכן לפתח תחביב נהדר, נוח, לא יקר, וכזה שאפילו יהיה משתלם.

Share on Facebook
לא הבנתי