לא צריך לשטוף כלים - השכירו כלים!

מפיקים חגיגה
שירלי גיא
לאדם היהודי ישנן כמה נקודות משמעותיות במהלך חייו: ברית מילה, בר-מצווה וחתונה. הפעם אנו נתמקד בבר-המצווה. מדובר באירוע אשר מסמל לפי המסורת היהודית את המעבר מילדות לבגרות. מקובל לערוך טקס הכולל עלייה לתורה ולאחר מכן סעודה חגיגית,  אליה מוזמנים קרובי משפחה וחברים. אין ספק שזהו אירוע מרגש הן עבור הילד והן עבור הוריו, אשר מעוניינים לחגוג אותו בגדול, ולכן הם משקיעים בו מעל ומעבר: הם דואגים לכך שיהיה תקליטן או להקה כדי להרקיד את האורחים, צלמים שיתעדו את  השמחה, בגדים יפים, וכמובן – אוכל משובח, שהוא אולי אחד החלקים המהותיים באירוע. כמובן שחלק בלתי נפרד מהעניין של האוכל הוא כלי ההגשה שעמם הוא מגיע. במאמר זה נסקור עבורכם את היתרונות של השכרת כלים לבר מצווה.

כאשר חושבים על האוכל שיוגש בבר מצווה, נדמה שמה שחשוב לכם הוא שיהיה עסיסי, טרי וטעים. אבל האמת היא שגם כאשר אתם מדמיינים את המאכלים, הם נמצאים בתוך כלי הגשה מסוימים. מאחר וכלי ההגשה הם פריט שנראה שהוא מובן מאליו, לא תמיד מייחסים לו את החשיבות הראויה, וחבל. אחרי הכול, כלי ההגשה הנכונים יכולים לשדרג את האירוע שלכם.

כל היתרונות בהשכרת כלים לבר המצווה

 • כדי ליצור רושם – כלי אוכל מעוצבים ויפים משפיעים באופן משמעותי על ההתרשמות של האורחים מהאוכל. במידה ותשתמשו בצלחות פשוטות או בצלחות פלסטיק לצורך הגשה, הרי שהוא ייראה פחות מזמין בהשוואה לאוכל המוגש בצלחת מעוצבות ואסתטיות. לכן, עדיף לפעמים לפנות לחברה המספקת שירות השכרת כלים לאירועים. כאשר הכלי נראה טוב, האדם שאוחז בצלחת משתכנע שהאוכל טעים במיוחד, וכשהאוכל טעים – מובטח לכם אירוע שלא יפסיקו לדבר עליו.  
   
 • כי לפעמים אין מספיק כלים – כאשר כל כלי האוכל נראים אותו הדבר, אין ספק שזהו מראה נעים לעין. אם אתם מתכננים לשכור אוהל כדי לחגוג בחצר הבית עם אורחיכם את בר המצווה, ייתכן ותצטרכו להשתמש בסטים שונים (היוצרים מראה "מבולגן"), או לקנות סטים חדשים (שמחירם עלול להיות יקר) או לקנות כלי אוכל מפלסטיק (פתרון שדורש מכם גם הוצאה כספית וגם גורם לנזק סביבתי). חברה המספקת שירותי השכרת כלים לאירועים יכולה לפתור לכם את הדילמה בקלות – היא תספק לכם את כל כלי האוכל הדרושים לכם על מנת להאכיל את כל המוזמנים, תוך הקפדה על כך שהם יהיו בעלי מראה זהה.
 • כדי לבחור את מה שאתם אוהבים – אם אתם לא מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר, סביר להניח שתרצו לבחור כל פריט בחגיגה בכוחות עצמכם, כדי שבאירוע שלכם תוכלו ליהנות מכלים שאתם אוהבים, אשר קולעים בדיוק לטעמכם האישי. לכן, מומלץ לוותר על ברירת המחדל הקיימת בגן/אולם האירועים ולפנות לחברה המספקת שירותי השכרת כלים לאירועים, כדי לדעת שבחרתם לאירוע שלכם בדיוק את מה שאתם אוהבים, תוך התאמה מושלמת לאירוע שלכם.

מה צריך לבדוק לפני שסוגרים עם חברת השכרת כלים לאירועים?


אם אתם מעוניינים לשכור כלים לאירוע שלכם, ישנם כמה דברים שעליכם לבדוק לפני שאתם סוגרים עסקה עם חברה המעניקה שירותי השכרת כלים:
 1. זמינות – בדקו שהחברה מסוגלת לספק לכם את כלי האוכל הדרושים בתאריך של חגיגת בר המצווה. ייתכן שבאותו יום הם כבר מספקים את שירותיהם ללקוח אחר. לכן, רצוי לשריין את התאריך שלכם מוקדם ככל הניתן.
   
 2. מבחר – חברה המתמחה באספקת כלי אוכל לאירועים, תציע לכם מגוון סגנונות, דוגמאות ועיצובים של כלי אוכל והגשה. חשוב לבדוק שהכלים מתאימים לסגנון האירוע (בופה או הגשה אמריקאית), שיהיו קלים ונוחים לאחיזה ושיש מספיק מהם עבור כל האורחים שהזמנתם ועוד כמה כלים רזרביים, למקרה שיגיעו עוד אורחים או אם חלילה הם יישברו בשל סיבה כלשהי. אם המבחר ו/או הכמות אינם מספקים אתכם, בחרו בחברה אחרת המספקת שירות זה.

 3. שיקולים לוגיסטיים – בררו מתי הכלים יגיעו אליכם, כיצד הם מגיעים אליכם (האם עליכם להגיע לחברה ולקחת אותם, או שהחברה מביאה אותם עד לפתח מקום האירוע?), מהי המדיניות כלפי כלים שנפגמו או נשברו בזמן האירוע וכמובן גם כיצד מחזירים אותם (האם צריך לשטוף אותם? האם מישהו בא לאסוף אותם?). לרוב, מקובל שהחברה עצמה תביא את הכלים ותאסוף אותם, מבלי שתצטרכו לשטוף אותם, אבל שווה לברר, כדי שלא תופתעו... לגבי פריטים שבורים או פגומים, ייתכן ותצטרכו לשלם עליהם. חשוב שתבררו מול החברה מהו התשלום הנדרש במצב כזה, כדי שלא תהיו לחוצים ושתדעו שזה לא סוף העולם.
 4. תקציב – ודאו שאתם עומדים בתקציב שתכננתם להשקיע בבר המצווה ושלא חרגתם ממנו, כי חבל להיגרר להוצאות מיותרות. סקר שוק מקדים יוכל לעזור לכם למצוא בדיוק את השירות שאתם צריכים, מבלי שתצטרכו לחרוג מתקציבכם.

המידע באדיבות אביב אירועים, השכרת כלים לאירועים

Share on Facebook
לא הבנתי